Заказать:  (050) 310-04-88,  (044) 564-02-01
                 (044) 229-91-19,  info@servik.com.ua
Каталог » Чому необхідно очищати повітря у » Типи (види) очищувачів повітря
Разделы
Кондиціонери
Статьи
Фільтр «ХОЛОДНА ПЛАЗМА» (1)
Як вибрати кондиціонер (4)
Інверторні кондиціонери (1)
Як працює кондиціонер (3)
Зволожувач повітря (3)
Кондиціонер, Здоров'я, Комфорт (1)
Чому необхідно очищати повітря у (3)
Лучшие товары
01. Boneco 7533
02. Hitachi RAS-18EH4/RAC-18EH4
03. Boneco 1355N white
04. Cooper&Hunter CH-S09FTXG
05. Noirot Spot E-3 2000
06. Комплект ножек для напольной установки Noirot
07. Boneco 5920
08. Boneco 7135
09. Electrolux ECH/L-1000 U
10. Boneco Air-O-Swiss 2055D Royal Black
Последние новости
  • Производители
    Boneco
    Cooper&Hunter
    Electrolux
    Hitachi
    Mitsubishi Heavy
    Noirot
    OLMO
    Samsung
    Типи (види) очищувачів повітря

    Типи (види) очищувачів повітря  

     

    Очищувач повітря - пристрій, призначений для очищення повітря.
    Принцип роботи більшості очищувачів повітря полягає у використанні стандартного механізму фільтрації (тобто в осадженні присутніх у повітрі забруднюючих речовин (часток) на спеціальних фільтрах), частина очищувачів повітря здатна окислювати і розщеплювати на молекулярному рівні забруднюючі речовини до нешкідливих складових.

    Конструктивне рішення очищувача повітря визначається характером забруднень, необхідною чистотою повітря, площею і багато в чому залежить від типу застосовуваних фільтрів.

    Типовий очищувач повітря складається з вентилятора і набору фільтрів (зазвичай в очищувач повітря включено кілька типів фільтрів, за рахунок чого досягається більш високий ступінь очищення повітря) зібраних в єдиному корпусі.

    В даний час в автономних очищувачах повітря побутового і офісного призначення застосовуються наступні типи фільтрів:

     Фільтри попереднього очищення (Фільтри попереднього очищення (механічні фільтри) - найпростіші фільтри, що застосовуються в повітроочисниках. Вони складаються зі звичайної дрібної сітки і використовуються як фільтри попередньої очищення. для видалення великих пилових частинок, вовни тварин Такі фільтри встановлюються практично на всьому кліматичному обладнанні і захищають від пилу не тільки людей, але і нутрощі самих приладів.Являючись попереднім фільтром, захищає наступні фільтруючі елементи (вугільні, НЕРА - фільтри) від передчасного зносу.
    Більшість фільтрів попередньої очистки усувають частинки розміром 5-10 мікрон. Незважаючи на те, що відсоткове співвідношення частинок розміром від 5 мікрон по відношенню в загальній масі пилу, що знаходяться в повітрі мало, він відіграє дуже важливу роль, оскільки якщо в системі не використовується фільтр попереднього очищення, або він не досить ефективно видаляє частинки, це може привести до передчасного зношування активованого вугільного або НЕРА фільтра, зміна останнього досить дороге задоволення.

    Попередні сітчасті фільтри є багаторазовими - для очищення від пилу їх достатньо пропилососити або промити в теплій воді.

    · Електростатичні (іонізуючі) фільтри

    Принцип дії електростатичних фільтрів заснований на тяжінні електричних зарядів різної полярності. Забруднене повітря проходить через іонізаційну камеру, в якій частинки забруднення набувають позитивного заряду, після чого вони осідають на негативно заряджених пластинах. Для очищення такого фільтра (пластин) достатньо промити його мильною водою.

    Електростатичні фільтри добре очищають повітря від пилу та кіптяви. При цьому методі можливе досягнення ефективності фільтрації, яка задовольняє і навіть перевершує відомий стандарт HEPA. Крім того, фільтри, що використовують дану технологію, допускають багаторазове прочищення фільтра, що, зрозуміло, позитивно позначається на вартості експлуатації приладу. Очищувачі повітря, оснащені подібними електростатичними фільтрами, часто комплектуються в комбінації зHEPA , вугільними фільтрами .

    · Водяні фільтри

    Водяні фільтри використовуються як правило в кліматичних комплексах, "мийках повітря".
    Принцип роботи досить простий і в той же час дуже ефективний: повітря забирається вентилятором - частки пилу отримують певний заряд (методика, що використовується в електростатичних фільтрах ) і подаються на зволожуючі диски, які мають протилежний заряд, пил притягується до змочених дисків, осідає на них і змивається в піддон.

    Основна перевага таких фільтрів – не потрібні змінні фільтри, які необхідно чистити, а в міру використання та замінювати. Відповідно немає додаткових експлуатаційних витрат.

    Для більшої ефективності очищення в деяких очисниках повітря використовуються додатково фільтр HEPAу комбінації з водяним фільтром.

    · Вугільні (адсорбційні) фільтри

    Головне призначення вугільних фільтрів – фізично поглинати молекули газу своїми порами. Активовані вугільні фільтри краще за інших усувають леткі та напівлеткі органічні сполуки з досить великою молекулярною масою. Кількість фільтруючого матеріалу вугільного фільтра є одним із важливих визначальних його ефективності. Очевидно, що чим більше мікропор міститься у вугіллі, тим більше газу та запахів можна усунути, і тим довше час роботи фільтра, перед тим як його пори переповняться, і фільтр необхідно буде замінити. Також важливо, щоб крім вугільних фільтрів очищувачі повітря оснащувалися фільтрами механічної ( попереднього очищення- пилопоглинаючими). Якщо фільтр попереднього очищення мало ефективно затримує макрочастинки, вони будуть накопичуватися в мікропорах вугільного фільтра. Отже, це призведе до передчасного насичення активованого вугілля та зносу фільтра.
    Форма фільтра є також важливим фактором, що визначає ефективність потоку повітря. Вугільний фільтр із дрібнодисперсним активованим вугіллям є причиною великого опору потоку повітря. Якщо фільтр складається з більшого розміру гранул, це полегшить рух повітря крізь фільтр.
    При гофрованій формі фільтра, збільшується фільтруюча поверхня вугілля, що у свою чергу збільшує ефективність усунення газів (що більша поверхня, тим більша ефективність поглинання).

    Однак, ці фільтри не дуже ефективні при використанні в середовищі з високою вологістю. Також активоване вугілля неефективне для видалення газів з нижчою молекулярною масою, таких як формальдегід, сірчистий ангідрид і діоксид азоту. Для їх усунення необхідно використовувати добавки, виготовлені з хемосорбентів, здатних хімічно усувати ці гази. Хемосорбенти, вступаючи в реакцію з молекулою води, що знаходиться в повітрі, і молекулою газу хімічно їх розкладають на нешкідливі речовини, такі як діоксид вуглецю. Цей процес називається хімічним поглинанням. До типових хемосорбентів належать оксид алюмінію, силікат алюмінію та перманганат калію.

    Таким чином, очищувачі повітря, в яких використовуються тільки вугільні фільтри, є не настільки ефективними для очищення повітря міських приміщень. Тому в очищувачах повітря вони використовуються в комбінації з іншими фільтрами ( HEPA , електростатичними , фотокаталітичними фільтрами) .

    Слід звернути увагу на той факт, що міняти вугільний фільтр потрібно в обов'язковому порядку раз на 4-6 місяців, оскільки в міру накопичення токсинів і пилу сам фільтр може стати джерелом забруднення (в якийсь момент "викинути" частину з накопиченого за кілька місяців) . Це може статися при несвоєчасній зміні фільтра.

    · Фільтри НЕРА (фільтри тонкого механічного очищення)

    Фільтри тонкого очищення повітря – HEPA ( High E fficiency P articulate rresting – високоефективна затримка частинок) є пиловим повітряним фільтром високої ефективності.

    Фільтри HEPA у багатьох очищувачах повітря є основним фільтруючим елементом.
    Принцип роботи фільтрів HEPA досить простий: повітря вентилятором проганяється через фільтр і тим самим звільняється від частинок пилу. HEPA-фільтр затримує понад 99% всіх частинок розмірами від 0,3 мкм та більше. Більшість алергенів (пилок, суперечки грибів, шерсть і лупа тварин, алергени кліщів домашнього пилу, ін.) мають розміри більше 1 мкм,тому HEPA-фільтри використовуються у пилососах або очисниках повітря, які рекомендується використовувати алергічним хворим при доведеній ролі респіраторної алергії протягом захворювання .

    Висловлювання Пітера М. Ротмана, доктора медицини, Форт Уейн - з приводу очищення НЕРА фільтрами: "Портативні очищувачі повітря на основі фільтрів HEPA, безсумнівно, є необхідним засобом для боротьби з усіма видами пилового кліща, спорами плісняви ​​і шерсті тварин. у закритих приміщеннях, в яких вони можуть багаторазово обробляти та очищати повітря від алергенів."

    Згідно з прийнятою міжнародною класифікацією існує 5 класів HEPA фільтрів: Н10, Н11, Н12, Н13 та Н14. Чим вищий клас, тим краща якість фільтрації повітря – так, фільтри HEPA Н13 (або TRUE HEPA за класифікацією американської компанії HONEYWELL, США) здатні затримувати частинки розміром до 0,3 мкм із ефективністю до 99,975%.

    Чим більше квадратних футів займає фільтруючий матеріал НЕРА фільтра у вашому очищувачі повітря, тим більше частинок він зможе затримати, перед тим як переповнитися. Також, чим більший розмір фільтра, тим більша кількість часток, що затримуються при кожному проходженні через фільтр. Тип використовуваного матеріалу та дизайн є важливими визначальними якостями НЕРА фільтра. Гофрування НЕРА фільтра має бути суцільним для забезпечення однакової ефективності фільтрації. Якщо складки прилягають дуже щільно один до одного, це обмежує рух повітря і призводить до зниження повітропрохідності. У деяких фільтрах НЕРА замість паперу використовуються синтетичні матеріали. Однак тонкий папір є найкращим матеріалом, що ефективно затримує велику кількість мікроскопічних частинок і не обмежує повітряний потік. Так як НЕРА фільтри вищої якості надзвичайно крихкі та їх легко пошкодити, провідні компанії виробники очищувачів повітря встановлюють фільтри таким чином, щоб захистити матеріал НЕРА фільтрів. Крім того, поверхня фільтрів представляє дуже зручний «плацдарм» для мікроорганізмів, тому виробники додатково просочують їх спеціальним хімічним складом, що пригнічує життєдіяльність бактерій (обов'язково поцікавтеся, чи передбачене таке просочення у вибраному вами фільтрі).

    HEPA - фільтри спочатку розроблялися для обладнання систем вентиляції у медичних закладах та приміщеннях з підвищеними вимогами до чистоти повітря; технологія широко поширена на Заході, використовується в промислових та побутових очищувачах повітря.

    Нера-фільтри застосовуються в наступних областях:

    · у будинках, готелях, офісах, де чисте повітря особливо необхідне для забезпечення здоров'я людини;

    · У охороні здоров'я для створення стерильного середовища;

    · У мікробіологічній та фармацевтичній промисловості для створення стерильних зон на виробництвах лікарських препаратів та виробів;

    · В електронній промисловості для створення чистих виробничих приміщень високого (1,10 та 100 за стандартом США F 209D) класу чистоти;

    · У точному машинобудуванні та аерокосмічній промисловості;

    · У хімічній промисловості для отримання знепиленої атмосфери на виробництвах кіно- та фотоматеріалів;

    · В атомній промисловості для очищення повітря від радіоактивних аерозолів;

    · У харчовій промисловості на підприємствах з виробництва м'ясних та молочних продуктів дитячого харчування.

     Фотокаталітичні фільтри

    Фільтри даного типу - новинка в області очищення повітря і є одними з найкращих на сьогоднішній день.
    Сутність методу очищення повітря полягає у розкладанні та окисленні токсичних домішок на поверхні фотокаталізатора під дією ультрафіолетового випромінювання. Реакції протікають при кімнатній температурі, при цьому органічні домішки не накопичуються, а руйнуються до нешкідливих компонентів (вода та вуглекислий газ), причому фотокаталітичне окислення однаково ефективно по відношенню до токсинів, вірусів або бактерій – результат той самий. Більшість запахів викликаються органічними сполуками, які повністю розкладаються очищувачем і тому зникають.

    За рахунок потужного окислення застосовуваного у фотокаталітичних фільтрах – ефективність очищення з видалення бактерій, вірусів та мікрочастинок має дуже високий показник: 99,99%.
    Деодорація повітря (усунення запахів) на дуже високому рівні - за одну хвилину роботи фільтра видаляється 85% сигаретного диму, аміаку, ацетальдегіду та інших. токсичних газів.
    Все це завдяки здатності діоксиду титану (фотокаталізатора) під впливом ультрафіолетового світла розщеплювати на молекулярному рівні неприємні запахи до нешкідливих складових.
    Схематично показаний процес фільтрації (3 стадії очищення) в очищувачі повітря, з найбільш поширеним набором фільтрів:попередній (механічний фільтр) НЕРА ,НЕРА фільтр, вугільний фільтр:



    На додаток до основної своєї функції - очищення повітря, ряд очищувачів повітря мають інші корисні можливості, такі як зволоження повітря (використовується в кліматичних комплексах), іонізація повітря

    При виборі очищувача повітря, важливо визначити:


    1) Якість очищення очищувача повітря - наскільки якісне очищення повітря необхідне, все залежить від серйозності проблеми якості повітря, яку ви намагаєтеся вирішити. Одна справа очищення від сигаретного диму в офісі і зовсім інша очищення повітря від алергенів, для людей, які страждають на алергію або астму.
    Якщо йдеться про алергію, то чим серйозніша проблема, тим чистішим має бути навколишнє повітря. Людина з легшою формою алергії може почуватися комфортно при використанні більш дешевого очищувача повітря; у той час як для іншої людини, яка страждає на сильнішу алергію, така система очищення повітря здасться зовсім неефективною (потрібний більш якісний і відповідно дорожчий очищувач повітря).
    Найбільш якісну фільтрацію виробляють очищувачі повітря мають у своєму складі фільтр НЕРА або фотокаталітичний фільтр. Такі очищувачі повітря рекомендовані для використання астматиків і алергіків.
    Для оцінки ефективності роботи очищувачів повітря існує таке поняття як коефіцієнт подачі чистого повітря (Clean Air Delivery Rate - CADR) рівний добутку кількості повітрообмінів на ефективність фільтра і позначає кількість чистого повітря, що подається очищувачем повітря в кімнату. Чим вище CADR, тим чистіше повітря виробляє очищувач повітря, і тим ефективніше він працює.
    Очисник повітря, що має ступінь очищення 99,9%, але невелику швидкість потоку повітря (невелику продуктивність для якогось обраного приміщення), тобто не встигає "прокачувати" через себе достатню кількість повітря, не буде ефективним. Так само, очищувач повітря, що має високу швидкість потоку повітря, але поганий ступінь фільтрації, великої користі не принесе.

    2) Продуктивність очищувача повітря - розмір приміщення є важливим фактором при виборі очищувача повітря. Рекомендується при підборі очищувача повітря розраховувати його продуктивність (м3/год) таким чином, щоб він на максимальній швидкості весь об'єм повітря в приміщенні міг пропустити через себе за одну годину - три рази.

    3) Шумність роботи- оскільки очищувачі повітря повинні працювати весь час, поки людина знаходиться в приміщенні, особливо вночі, шумність його роботи є не останнім фактором, що впливає на вибір моделі. На жаль, не всі виробники у складі технічних характеристик приладів вказують рівень шуму. Отже, цей параметр порівняння багато в чому суб'єктивний. Але чим більше площа фільтра, тим, як показує досвід, шумність приладу нижче. Це з тим, що з проходження повітря через отвір великого розміру, за тієї ж продуктивності, швидкість повітря буде менше. Багато очищувачів повітря мають кілька швидкісних режимів роботи. Причому основним і постійним для них завжди є найнижчий і, отже, найтихіший. Підвищені режими використовуються зазвичай при короткочасній сильній запиленості приміщення (після прибирання,

    Эта статья была опубликована 08 Январь 2010 г..
    Число отзывов: 0
    Написать отзыв
         
    Корзина
    Корзина пуста
    Вход
    E-Mail:
    Пароль:
     Регистрация покупателя
    Последние FAQ
    Курс 1у.е = нал. 27,2грн, б\н 27.80грн
    Рекомендуемые
    Cooper&Hunter CH-S09XP9
    Cooper&Hunter CH-S09XP9
    10150 грн
    Опросы
    Какие бренды кондиционеров Вы предпочитаете?
    Samsung
    Panasonic
    Toshiba
    Mitsubishi Heavy
    LG
    Hitachi
    Cooper&Hunter
    TKS
    Olmo
    Результаты | Опросы
    Голосов:519
    Рейтинг интернет-магазинов hotline.ua Украинские интернет-магазины в первом каталоге магазинов Украины Цены на компьютеры. Объявления Украины и России.

    Мобильные телефоны, компьютеры, бытовая техника: рейтинг магазинов